Stomatologia estetyczna we Wrocławiu

W centrum Prestige Dent wiemy, jak ważną rolę pełni zdrowy i piękny uśmiech. Potrafi odmienić życie! To właśnie dlatego w naszej pracy skupiamy się nie tylko na aspekcie leczenia, ale i zapewnieniu jak najbardziej estetycznego jego efektu. Wybielanie, a może licówki lub korekta dziąseł? Mamy odpowiedzi na potrzeby naszych pacjentów.

Zabiegi stomatologii estetycznej – dlaczego warto?

Zdrowie zębów jest bardzo ważne. Coraz częściej jednak zwraca się uwagę również na wygląd uzębienia. Szeroki, nieskrępowany uśmiech stanowi ozdobę każdej twarzy. Dodaje pewności siebie, odmładza, staje się wizytówką, pozwala zjednać sobie ludzi. Warto pamiętać, że współczesna stomatologia daje możliwość dokonywania naprawdę spektakularnych metamorfoz. Dzisiaj każdy może odmienić swój uśmiech.

W Prestige Dent słuchamy naszych pacjentów. To oni określają, jakie efekty chcieliby osiągnąć, co w połączeniu ze szczegółową diagnostyką sprawia, że nasi specjaliści proponują najlepsze dla pacjenta rozwiązanie, pozwalające mu zyskać piękny uśmiech. Korzystamy z zaawansowanych technik planowania i obrazowania – dzięki wizualizacjom 3D pacjent może jeszcze przed rozpoczęciem procedur medycznych zobaczyć, jak będzie wyglądało jego uzębienie po zabiegach.

Jak poprawić wygląd zębów?

Czasami nie potrzeba wiele. Dobrze jest wiedzieć, że praca stomatologa estetycznego zaczyna się już na etapie zakładania wypełnień przy leczeniu próchnicy. Takie „plomby” powinny być idealnie dopasowane do koloru i kształtu zęba, aby wyglądały naturalnie, a jednocześnie estetycznie. Szybkim sposobem na poprawę wyglądu uśmiechu może być także wybielanie. Osobom, które nie są zadowolone z kształtu czy rozmiaru swoich zębów, proponujemy zastosowanie nowoczesnych uzupełnień protetycznych. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są w tym zakresie licówki.

Wybielanie zębów we Wrocławiu – gabinetowe

Wybielanie zębów to jeden z najszybszych sposobów na efektowną poprawę wyglądu uśmiechu. Wystarczy ok. 1,5 godziny i zęby są oczyszczone, jaśniejsze i po prostu prezentują się znacznie lepiej niż przed zabiegiem. Ponieważ w Prestige Dent do każdego przypadku podchodzimy kompleksowo, to zawsze dbamy o to, by wybielanie było jak najbardziej skuteczne. Gwarancją tego jest działanie na profesjonalnie oczyszczonych zębach – to dlatego przed zabiegiem zawsze kierujemy pacjenta na higienizację. Usunięcie kamienia nazębnego i piaskowanie stanowi doskonałe przygotowanie i sprawia, że efekt wybielania jest bardziej widoczny.

Jak wygląda zabieg wybielania gabinetowego? Zęby pokrywa się żelem wybielającym, którego działanie jest następnie aktywowane za pomocą specjalnej lampy Beyond ze światłem UV. Wystarczy jeden seans i trzy ok. 15-minutowe serie, by rozjaśnić uśmiech. Cały zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie nakładkowe – na czym polega?

W przypadku chęci uzyskania efektu stopniowego rozjaśnienia, warto zastanowić się nad opcją wybielania nakładkowego. Dzięki temu pacjent może samodzielnie kontrolować to, jak bardzo widoczny będzie rezultat działania dedykowanych nakładek. Bardzo często ten rodzaj rozjaśniania stosuje się jako wybielanie nakładkowe nocne – nocą nie jest ono uciążliwe i nie utrudnia funkcjonowania.

Jak wygląda wybielanie nakładkowe? Wszystko znowu zaczyna się od kompleksowej higienizacji i oczyszczenia powierzchni zębów z osadów i kamienia nazębnego. Następnie pobierane są wyciski, które pozwalają technikowi na wykonanie idealnie dopasowanych nakładek, dedykowanych konkretnemu pacjentowi. Takie nakładki wypełnia się później w domu specjalnym żelem i zakłada na zęby na kilka godzin w ciągu doby. Ważna jest w tej kwestii sumienność i regularność. Wybielanie nakładkowe pozwala na elastyczność i większą kontrolę nad efektami niż wybielanie gabinetowe. Pacjent musi się jednak liczyć z tym, że efekt nie będzie natychmiastowy.

Leczenie protetyczne i implantoprotetyczne

Są sytuacje, w których wybielanie czy estetyczne wypełnienia nie wystarczą do tego, by można było mówić o metamorfozie uśmiechu. Czasami też spektakularny efekt nie jest możliwy do uzyskania na naturalnych zębach. Wtedy z pomocą przychodzą dwie dziedziny stomatologii – protetyka i implantologia. Dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swojego uzębienia, w Prestige Dent nasi specjaliści mogą zaproponować np. licówki. Dzięki nim można w szybki sposób uzyskać tzw. „Hollywood smile”, czyli idealny uśmiech z białymi zębami o idealnym kształcie.

Jeśli pacjent ma problem z brakami zębowymi lub całkowitym bezzębiem, najlepszym rozwiązaniem będą implanty lub całościowe protezy oparte na implantach. Tego rodzaju leczenie przeprowadzają już specjaliści w wymienionych dziedzinach, ale warto pamiętać, że efektem jest ostatecznie poprawa estetyki uśmiechu – śmiało więc można zaliczyć zabiegi do procedur stomatologii estetycznej.

Korekty dziąseł – zabiegi periodontologiczne

Na wygląd uśmiechu wpływa również zdrowie dziąseł i przyzębia. Ważne jest, by dbać o to, by nie pojawiały się w tych okolicach stany zapalne. Dodatkowo, współczesna periodontologia, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się właśnie dziąsłami i przyzębiem, pozwala na dokonywanie zabiegów, których celem jest wizualna poprawa uśmiechu. Przykład stanowi tutaj chociażby korekta uśmiechu dziąsłowego. Periodontolog, często działając we współpracy z chirurgiem stomatologiem, w czasie nawet jednej wizyty potrafi urzeczywistnić efektowną metamorfozę.

Stomatologia estetyczna – szansa na nowy uśmiech

Stomatologia estetyczna to dziedzina niezwykle różnorodna, a także nieustannie się rozwijająca. W Prestige Dent nasi specjaliści to lekarze z pasją, którzy śledzą najnowsze metody leczenia, wprowadzając je do swojej oferty i proponując pacjentom coraz lepiej do nich dopasowane sposoby na rozwiązanie kompleksów związanych z zębami. Dzisiaj każdy może mieć piękny uśmiech. Warto się o tym przekonać, odwiedzając nasze centrum stomatologiczne.

Cennik zabiegów stomatologii estetycznej we Wrocławiu

Stomatolodzy estetyczni we Wrocławiu

Conrad Turowski

Specjalista w dziedzinie implantoprotetyki i chirurgii stomatologicznej. W Prestige Dent zajmuje się m.in. ekstrakcją trzecich trzonowców i zębów zatrzymanych, a także stomatologią zachowawczą i estetyczną.

NorwayGermanEnglish