Periodontologia we Wrocławiu

Piękny uśmiech to nie tylko zadbane, białe i równe zęby, ale również zdrowe dziąsła i przyzębie. Coraz częściej jednak zdarza się, że pacjenci borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami i chorobami tkanek, które okalają i utrzymują uzębienie. Problemom tego typu potrafi zaradzić lekarz periodontolog. Zabiegi, które wykonuje ten specjalista, wpływają również na estetykę uśmiechu.

Co to jest periodontologia?

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia i dziąseł. Wszystko, co dotyczy obszarów okołozębowych, tkanek okalających zęby i błon śluzowych, to właśnie sfera zainteresowań i działań specjalistów w zakresie periodontologii. Co więcej, periodontologia to również profilaktyka i higiena jamy ustnej. Aby uniknąć chorób przyzębia, niezbędne są prawidłowe nawyki i regularne oczyszczanie, m.in. z kamienia nazębnego. To dlatego periodontolodzy kierują pacjentów na zabiegi kompleksowej higienizacji zębów w gabinecie stomatologicznym, a także tłumaczą, jak powinno się dbać o uśmiech na co dzień. Wszystko po to, by leczenie chorób dziąseł nie było potrzebne.

Oprócz walki z paradontozą, krwawieniem dziąseł czy innymi dolegliwościami tkanek przyzębia, specjaliści periodontolodzy pomagają też pacjentom zyskać estetycznie wyglądający uśmiech. Ta dziedzina stomatologii oferuje bowiem zabiegi wpływające na wizualny aspekt uzębienia. Są to m.in. korekty dziąseł i wydłużanie koron zębów.

Kiedy należy zgłosić się na wizytę do periodontologa?

Nieleczone choroby dziąseł i przyzębia mogą doprowadzić nawet do utraty zębów. Dlatego nie można dopuszczać do sytuacji, w której dolegliwości czy niepokojące objawy będą się zaostrzać. Na konsultację do periodontologa warto się udać w przypadku, gdy pojawia się ból, krwawienie lub opuchnięcie dziąseł. Sygnałem alarmującym powinno być też uczucie „rozchwiania” zębów. Z regularnych kontroli powinny korzystać osoby, które mają odsłonięte szyjki zębowe albo pogłębione kieszonki dziąsłowe. Te miejsca są bowiem szczególnie narażone na gromadzenie się w nich kamienia nazębnego, co w konsekwencji często skutkuje wywołaniem stanu zapalnego.

Periodontolog to też lekarz, do którego można się również zwrócić z problemem nadwrażliwości zębów. Jeśli zaś chodzi o kwestie estetyczne, to i tutaj konsultacja periodontologiczna będzie cenna. Specjalista może np. wykonać zabieg, po którym uśmiech będzie się prezentował znacznie estetyczniej.

Leczenie chorób przyzębia we Wrocławiu

Jakie zabiegi periodontologiczne można wykonać w centrum Prestige Dent we Wrocławiu? Nasi specjaliści w zakresie periodontologii i chirurgii stomatologicznej pomagają zarówno pacjentom, którzy mają problem ze zdrowiem okolic dziąseł i przyzębia, jak również tym, którzy chcieliby po prostu poprawić wizualny aspekt swojego uśmiechu.

Konsultujemy indywidualnie każdy przypadek, stawiamy diagnozę i znajdujemy skuteczne rozwiązania na wszelkie problemy natury periodontologicznej. W naszym wrocławskim centrum oferujemy m.in. zabiegi:

  • kiretażu zamkniętego i otwartego (oczyszczanie kieszonek dziąsłowych),
  • hemisekcji (usunięcie części zęba),
  • radektomii (usunięcie korzenia zęba),
  • pokrycia recesji dziąsłowych (przykrycie odsłoniętych powierzchni),
  • płukania kieszonek dziąsłowych,
  • wydłużenia koron zębów,
  • korekty „uśmiechu dziąsłowego”.

Zawsze staramy się chronić i dbać o naturalne zęby naszych pacjentów. Tak, aby hamować rozwój chorób i przy zaangażowaniu pacjenta pomóc zachować piękny uśmiech na długie lata.

Paradontoza – jak ją leczyć u periodontologa?

Jedną z najczęściej występujących, a jednocześnie najgroźniejszych chorób przyzębia jest paradontoza. Chociaż często się o niej słyszy, to nie zawsze jest do końca jasne, z czym wiąże się ta przypadłość. Paradontoza to inaczej zapalenie przyzębia. Jego przyczyną są bakterie, które gromadzą się w kieszonkach dziąsłowych, w przyzębiu i na powierzchni zębów, powodując stany zapalne. Te ostatnie zaś, nieleczone, mogą przyczyniać się do obniżania i krwawienia dziąseł, wyniszczania tkanek, nadwrażliwości, a nawet rozchwiania zębów. Rozwijające się bakterie często powodują też przykry zapach wydobywający się z ust. Zaawansowana paradontoza w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do utraty zębów. Dlatego należy zapobiegać jej występowaniu, a jeśli już pojawią się pierwsze niepokojące objawy – udać się do periodontologa by wskazał, jak leczyć chorobę na wczesnym etapie tak, by się nie rozwijała.

Sposób leczenia paradontozy jest zindywidualizowany dla każdego pacjenta w centrum Prestige Dent. Czasami potrzebne są zabiegi periodontologiczne, innym razem zaś eliminacja ostrego stanu zapalnego z użyciem środków farmakologicznych. Kluczowa w kontekście zapobiegania paradontozie jest też higienizacja zębów w profesjonalnym gabinecie, regularne przeglądy stomatologiczne oraz oczywiście codzienna higiena jamy ustnej.

Warto pamiętać, że chociaż na zapalenie przyzębia mają wpływ m.in. uwarunkowania genetyczne czy różne choroby współistniejące (np. cukrzyca i osteoporoza), to pacjent może dbać o to, by przykre dolegliwości czy bolesne objawy się nie pojawiały. Konsultacja z lekarzem periodontologiem to dobry krok w stronę tego, by zapobiegać wszelkim stanom zapalnym jamy ustnej. Bo piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko zęby – w Prestige Dent Wrocław wiemy o tym doskonale, dlatego kompleksowo zajmujemy się także dziąsłami naszych pacjentów.

Cennik zabiegów periodontologicznych we Wrocławiu

Periodontolodzy we Wrocławiu

Specjalistka w zakresie periodontologii. Zajmuje się leczeniem chorób dziąseł i błon śluzowych jamy ustnej. Regularnie uczestniczy w szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych podnoszących kwalifikacje zawodowe.

NorwayGermanEnglish