Stomatologia zachowawcza we Wrocławiu

Najczęściej wykonywane procedury w gabinecie stomatologicznym to te z zakresu stomatologii zachowawczej, inaczej zwanej również stomatologią ogólną. Polega ona w głównej mierze na doraźnej pomocy w walce ze zmianami chorobowymi oraz stanami zapalnymi. Lekarze zachowawcy zajmują się również umieszczaniem wypełnień w zębach dotkniętych ubytkami próchniczymi.

Stomatologia ogólna – co to jest?

Rolą stomatologa zachowawcy jest utrzymanie naturalnych funkcji, kształtu i właściwości zębów pacjenta. Wymaga to szerokiej wiedzy w zakresie dentystyki, ale ogromną rolę odgrywa również technologia i technika. W Prestige Dent każdy pacjent może liczyć na wysoką jakość zarówno wiedzy i umiejętności ekspertów, jak i standardów używanych sprzętów i narzędzi.

Mówiąc o stomatologii ogólnej najczęściej ma się na myśli leczenie zębów z próchnicy. Rzeczywiście, to przede wszystkim z takim problemem zgłasza się większość pacjentów. Warto jednak pamiętać, że stomatolog zachowawca to często „lekarz pierwszego kontaktu” jeśli chodzi o problemy związane z zębami. Diagnozuje on dolegliwości i kieruje do odpowiednich specjalistów, a także daje wskazówki dotyczące codziennej higieny i profilaktyki dbania o uśmiech.

Regularne przeglądy stomatologiczne – dlaczego warto?

Odwiedzanie gabinetu stomatologicznego przynajmniej 2 razy w roku to oznaka dobrych praktyk w zakresie profilaktyki zapobiegania skutkom próchnicy. Dzięki temu wykrywa się zmiany chorobowe na wczesnym etapie, co sprawia, że można je łatwo i szybko usunąć, bez szkód i osłabienia zębów. Unika się leczenia kanałowego i innych poważnych interwencji. Leczenie i wizyty nie wiążą się z wyrywaniem zębów, lecz jedynie z wypełnianiem drobnych ubytków. Warto pamiętać, że nieleczone zęby to nie tylko problem zdrowotny, ale i estetyczny. Aby im zapobiegać, wystarczy zgłaszać się na regularne przeglądy do stomatologa. W Prestige Dent wiemy, jak ważna jest profilaktyka, dlatego nasi lekarze zachowawcy zawsze pozostają do dyspozycji pacjentów – lecząc zęby i służąc radą.

Jak wygląda leczenie próchnicy we Wrocławiu?

Wiedza ekspercka to jedno, zaś drugie to wykorzystywana technologia. W centrum Prestige Dent we Wrocławiu łączymy te dwie ważne cechy i dzięki temu dostarczamy najwyższej jakości usługi stomatologiczne dla naszych pacjentów. W leczeniu próchnicy wykorzystujemy sprzęty i narzędzia takie jak np. mikroskop czy koferdam. Sprawiają one, że zabiegi są nie tylko skuteczniejsze, sprawniej wykonywane i bezpieczniejsze, ale również przebiegają w bardziej komfortowej atmosferze. Do wykonywania wypełnień stosujemy materiały światłoutwardzalne o światowym standardzie. Gwarantują one trwałość na długie lata, a do tego idealnie oddają wygląd, barwę i strukturę zęba.

Samopoczucie pacjenta jest dla nas bardzo ważne, dlatego zawsze proponujemy wykonanie zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu. Jego rodzaj jest indywidualnie dobierany do potrzeb leczonego. Dzięki temu usuwanie próchnicy jest bezbolesne i nie pozostawia nieprzyjemnych wspomnień.

Wypełnianie ubytków w zębach – ile kosztuje?

Cena leczenia zachowawczego uzależniona jest m.in. od zakresu zabiegu, ilości użytego materiału, czasu oraz pracy poświęconych na usunięcie zmian próchniczych i zastosowanie wypełnienia. Trudno więc określić uniwersalny koszt leczenia, ale orientacyjne ceny poszczególnych procedur realizowanych w Prestige Dent można znaleźć tutaj: Cennik stomatologia zachowawcza Wrocław. Warto pamiętać, że lekarz na prośbę pacjenta zawsze może przedstawić przewidywany koszt leczenia przed jego rozpoczęciem.

Regularne przeglądy stomatologiczne oraz leczenie zębów z próchnicy na wczesnym etapie jej rozwoju to klucz do pięknego i zdrowego uśmiechu. Jeśli chce się go zachować na lata, nie należy zaniedbywać wizyt u stomatologa zachowawcy.

Stomatolodzy we Wrocławiu

Dr Jakub Ferenc to doświadczony lekarz specjalizujący się w leczeniu zachowawczym. Po ukończeniu studiów medycznych rozpoczął pracę we Wrocławiu, gdzie zajmuje się leczeniem chorób zębów. Jego pacjenci cenią go za profesjonalizm i troskę o ich dobro oraz za indywidualne podejście do każdego przypadku.

NorwayGermanEnglish