Implanty Wrocław

Braki w uzębieniu nie stanowią już problemu – współczesna stomatologia ma proste metody by im zaradzić i odzyskać piękny, pełny uśmiech. Jednym z takich rozwiązań są implanty. To alternatywa dla tradycyjnych protez i szansa na naturalnie wyglądające i funkcjonalne zęby. W Prestige Dent leczenie implantologiczne to nasza domena, a zadowoleni pacjenci są naszą najlepszą wizytówką.

Implanty zębowe – co to jest?

Implant jest obecnie najlepszą alternatywą dla utraconego własnego zęba. Integrując się z organizmem pacjenta spełnia identyczną funkcję jak naturalny korzeń. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do indywidualnych potrzeb pacjenta, wygląda estetycznie i nie wyróżnia się spośród innych zębów.

Pisząc o implantach warto zwrócić uwagę na pewne bardzo istotne rozróżnienie. Mianowicie implant oznacza tak naprawdę jedynie (i aż!) tytanową bądź ceramiczną śrubę, którą wszczepia się do kości szczęki. Natomiast część widoczna, czyli korona, stanowi już uzupełnienie protetyczne i umieszcza się ją na owym wkręcie. W uproszczeniu mówi się jednak najczęściej o całościowej pracy, podkreślając to, jak bardzo naturalny efekt daje leczenie implantologiczne.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Jest to jedna z najbardziej wymagających dziedzin stomatologii, gdyż wymaga rozległej wiedzy popartej długoletnim doświadczeniem. W Prestige Dent nasi specjaliści właśnie takimi cechami mogą się pochwalić. Dzięki temu pacjenci borykający się z bezzębiem czy pojedynczymi brakami zębowymi mogą mieć pewność, że zostaną objęci kompleksową opieką i pozbędą się swoich problemów stomatologicznych w możliwie krótkim czasie.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne to wieloetapowy proces, który rozpoczyna konsultacja ze specjalistą. W jej trakcie określane są potrzeby lecznicze oraz zlecane są dodatkowe badania diagnostyczne, aby móc uzyskać pełen obraz tego, w jakim stanie są zęby, kości i cała jama ustna pacjenta. Następnie na podstawie badania wewnątrzustnego, diagnostyki radiologicznej i rozmowy na temat oczekiwań pacjenta, ustalany jest kompleksowy plan leczenia implantologicznego.

Niekiedy zanim zacznie się wstawianie implantów, konieczne jest przygotowanie jamy ustnej do tego procesu. Zdarza się, że niezbędna jest odbudowa kości (tzw. regeneracja) albo podniesienie dna zatoki szczękowej. W takim przypadku nieodzowna jest pomoc chirurga stomatologa.

Implanty we Wrocławiu – jak to robimy w Prestige Dent?

Niemal nieograniczone możliwości oraz szybki rozwój nauki pozwalają nam przywracać piękny i naturalny uśmiech naszych pacjentów. W przypadku implantów nie ma miejsca na jakikolwiek kompromis. To dlatego przy zabiegach stosujemy tylko te rozwiązania, które są poparte długoletnimi badaniami i posiadają bogatą dokumentację naukową. Implanty Astra Tech to właśnie jedne z tych materiałów, które w najwyższym stopniu spełniają nasze oczekiwania. Implanty w tym systemie jako jedyne mają dożywotnią gwarancję, idealnie się dopasowują, są trwałe i stabilne oraz przyspieszają proces gojenia. Łącząc to z Gwarancją Opieki Prestige Dent pacjent może być absolutnie pewny efektów.

Dzięki Paszportowi Implantologicznemu, który po zabiegu otrzymuje każdy leczony, można uzyskać pomoc implantologiczną w każdej klinice ze znakiem Astra Tech — bez względu na to, czy pacjent przebywa akurat w Stanach Zjednoczonych czy może zwiedza Japonię.

Zaawansowana diagnostyka wykonywana w oparciu o tomograf komputerowy oraz oprogramowanie Facilitate pozwala naszym specjalistom w pełni zaplanować przebieg leczenia oraz przewidzieć efekt końcowy jeszcze przed jego rozpoczęciem. Nasi lekarze do przygotowań przed startem leczenia używają technik tzw. „projektowania uśmiechu” w technologii 3D. Dzięki temu zabiegi są nie tylko sprawniejsze, ale i pacjent jest świadomy tego, jak będą wyglądały jego „nowe zęby”.

Ile kosztuje implant zęba we Wrocławiu?

Warto pamiętać, że leczenie implantologiczne to złożony proces, zwykle rozłożony w czasie i wymagający od pacjenta cierpliwości. Efekt jest jej jednak zdecydowanie warty. Jakie są ceny implantów we Wrocławiu? Pacjenci, którzy chcą skorzystać z leczenia implantologicznego muszą się liczyć z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych (cena za jeden implant). Nie sposób jednak dokładnie określić jednej kwoty, bo wiele zależy od konkretnego przypadku medycznego. Jeśli potrzebne będzie np. chirurgiczne przygotowanie do implantacji, to koszty będą wyższe. Znaczenie ma również zakres zabiegu oraz rodzaj wybranych uzupełnień – implanty mogą być np. tytanowe lub cyrkonowe (ceramiczne). Orientacyjne ceny, uwzględniające koszty poszczególnych procedur, można znaleźć tutaj: Cennik Implanty Wrocław.

Leczenie braków zębowych i bezzębia – dlaczego nie warto zwlekać?

Braki zębowe są częstą przyczyną odczuwania dyskomfortu czy zawstydzenia. Obniżają pewność siebie, sprawiają, że pacjent rzadziej się uśmiecha. Są jednak nie tylko defektem estetycznym. Zdarza się, że powodują problemy z mówieniem czy przeżuwaniem. Nierównomierne obciążenie w jamie ustnej przyczynia się też do wystąpienia dysfunkcji w pracy stawów skroniowo-żuchwowych, a także rozchwiania pozostałych zębów, które może doprowadzić nawet do ich utraty. Co więcej, długoletnie braki zębowe sprawiają, że stopniowo zanikają kości, na których opierały się zęby.

Im szybciej wdroży się odpowiednie i profesjonalne leczenie implantologiczne, tym mniejsze będą negatywne skutki wynikające z braków zębowych i tym sprawniejsze zabiegi. Współczesna implantologia daje niezwykłe możliwości rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych problemów stomatologicznych. Warto z nich skorzystać – zapraszamy na konsultację implantologiczną do Prestige Dent Wrocław. Niech to będzie pierwszy krok na drodze do nowego uśmiechu!

Implantolodzy we Wrocławiu

Lekarz stomatolog, obecnie realizujący specjalizację z zakresu chirurgii stomatologicznej. W centrum Prestige Dent we Wrocławiu zajmuje się leczeniem implantologicznym i zabiegami z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Jest promotorem holistycznego podejścia leczniczego, opartego na cyfrowym planowaniu zindywidualizowanego, estetycznego i zdrowego uśmiechu dopasowanego do twarzy pacjenta.

NorwayGermanEnglish