Protetyka stomatologiczna we Wrocławiu

Leczenie protetyczne to rozwiązanie stosowane w przypadku, gdy niemożliwe jest zachowanie naturalnych zębów pacjenta. Piękny, pełny uśmiech to duża wartość – odmładza i dodaje pewności siebie. Dzięki protetyce można go odzyskać, czasami nawet w ciągu zaledwie jednego dnia! Dzisiaj słowo „proteza” nie musi się już kojarzyć z niewygodnym, wyjmowanym uzupełnieniem. W Prestige Dent udowadniamy, że nowoczesne leczenie protetyczne gwarantuje komfort i naturalny wygląd zębów.

Leczenie protetyczne – kiedy jest potrzebne?

Na konsultację do lekarza protetyka warto się udać wtedy, kiedy problemem pacjenta są braki zębowe lub całkowite bezzębie. Specjalista pomoże również wtedy jeśli zęby prezentują się nie tak, jak pacjent chciałby żeby wyglądały. Współczesna protetyka zapewnia szereg możliwości leczenia i rodzajów samych uzupełnień. Stomatolodzy w Prestige Dent Wrocław zawsze dobierają najbardziej odpowiednie metody poprawy uśmiechu dla każdego pacjenta.

Dlaczego warto zgłosić się na leczenie protetyczne? Uzupełnianie braków zębowych nie jest tylko kwestią estetyczną. Oczywiście, w dużej mierze wpływa na poprawę wyglądu pacjenta, likwiduje kompleksy, wizualnie odmładza i zwiększa pewność siebie. Jednak równie ważne, a być może nawet ważniejsze, są aspekty zdrowotne leczenia protetycznego. O co dokładnie chodzi?

Braki zębowe mogą przyczyniać się do problemów z przeżuwaniem i prawidłową wymową. Co więcej, jeśli w uzębieniu są luki, to pozostałe w jamie ustnej zęby będą prawdopodobnie ulegały stopniowo skrzywieniom i deformacjom. Te zaś powodują, że trudniej jest zachować właściwą higienę, zwiększa się więc podatność na występowanie próchnicy.

Brak wdrożenia prawidłowego leczenia protetycznego sprawia też, że w jamie ustnej pacjenta dochodzi do różnego rodzaju przeciążeń. Po pierwsze, pozostałe zęby muszą przejmować funkcje tych, których zabrakło. Po drugie, może się zdarzyć, że stawy skroniowo-żuchwowe będą pracować w zaburzony, niesymetryczny sposób. Stąd zaś niedługa droga chociażby do uciążliwych bólów głowy spowodowanych nieprawidłową pracą stawów.

Należy pamiętać, że im dłużej zwleka się ze wdrożeniem uzupełnień protetycznych po utracie naturalnych zębów, tym bardziej skomplikowane może być leczenie. Przyczyną tego jest fakt, że często z czasem w miejscu brakującego zęba zanikają kości.

Jakie są rodzaje uzupełnień protetycznych?

W Prestige Dent we Wrocławiu oferujemy szereg najnowocześniejszych rozwiązań protetycznych. Jesteśmy pionierami we wdrażaniu innowacyjnych metod, które zapewniają najlepszy możliwy efekt leczenia przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum ingerencji i inwazyjności samych zabiegów i wykonywanych procedur medycznych. Jakie uzupełnienia protetyczne są dostępne w naszym centrum? Są to m.in.:

 • wypełnienia inlay kompozytowe,
 • wypełnienia inlay porcelanowe,
 • korony pełnoceramiczne,
 • korony porcelanowe na metalu,
 • licówki,
 • wkłady koronowo-korzeniowe,
 • protezy całkowite,
 • protezy szkieletowe.

Ciągle podnosimy nasze standardy. Oferujemy naszym pacjentom zarówno najbardziej wyrafinowane rozwiązania, takie jak prace protetyczne typu Prettau oraz Cresco, jak i sprawdzone tradycyjne metody, oparte na ceramice i podbudowach tytanowych.

Protetyka jednego dnia – innowacyjne metody w Prestige Dent

Jednym z naszych wyróżników jako kliniki stomatologicznej specjalizującej się w leczeniu implantoprotetycznym jest to, że stawiamy na najbardziej innowacyjne metody i najlepszej jakości materiały. Nasi specjaliści działają według zasady „max – mini – max”. Co ona oznacza? Maksymalne przygotowanie, minimalna ingerencja i maksymalny efekt końcowy. To większy komfort dla pacjenta, sprawniejsze leczenie i rezultaty, które są spełnieniem marzeń.

Czym jest tzw. „protetyka jednego dnia”?

W Prestige Dent w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie wykonać praktycznie wszystkie korony, licówki, małe mosty oraz te prace, które nie wymagają podbudowy cyrkonowej, pozostając jednocześnie niezwykle trwałymi i wysoko estetycznymi uzupełnieniami. Nasz zespół opracował swój standard leczenia i sposób postępowania.

Wszystko rozpoczyna konsultacja, na której protetyk poznaje oczekiwania i marzenia pacjenta, a także ocenia możliwości na podstawie badania wewnątrzustnego oraz wyników profesjonalnej diagnostyki radiologicznej. Następnie wraz z członkami zespołu opracowuje optymalny plan leczenia dla pacjenta, który jest przemyślany i skonsultowany z lekarzami innych specjalności. Na kolejnej wizycie pacjent podejmuje decyzję o tym, czy decyduje się na taki sposób leczenia, czy może chciałby skorzystać z innego rozwiązania. Jeśli podejmie pozytywną decyzję, to wdrażana jest wcześniej wspomniana procedura „max – mini – max”. W dużej części bazuje ona na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Co to dokładnie oznacza?

W Prestige Dent korzystamy ze skanerów wewnątrzustnych, które umożliwiają zastąpienie tradycyjnych wycisków cyfrowym obrazem. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe przesłanie plików z precyzyjnym skanem uzębienia pacjenta do laboratorium protetycznego. Tam wykonywany jest projekt, a potem plik jest przekazywany do frezarki, która wykonuje pracę, którą następnie technik jeszcze dopracowuje i dokonuje ostatnich modyfikacji. Wszystko po to, by „nowy uśmiech” wyglądał jak najbardziej naturalnie. Gotowa praca protetyczna przesyłana jest do gabinetu i zakładana pacjentowi.

Dlaczego warto korzystać z „protetyki jednego dnia” w Prestige Dent?

Taki sposób działania to korzyści zarówno dla pacjentów, jak i specjalistów – lekarzy prowadzących i innych osób uczestniczących w procesie leczenia. Dzięki tej metodzie pacjent:

 • zyskuje większy komfort wizyt,
 • skraca czas leczenia,
 • nie musi wykonywać tradycyjnych wycisków.

Z punktu widzenia lekarza zaś, cyfrowe planowanie leczenia protetycznego, a także przeprowadzanie procedur w ciągu jednego dnia, to przewidywalność, pewność i możliwość łatwego wykonania mikrokorekt, jeśli są one potrzebne. To rozwiązanie, na którym zyskują wszyscy.

Licówki mikroinwazyjne we Wrocławiu

Jednym z rodzajów uzupełnień protetycznych, które w ostatnich latach zyskały ogromną popularność, są licówki. Są to swego rodzaju nakładki na naturalne zęby, cienkie płytki, które przykleja się do powierzchni zębów tak, by uzyskać efekt estetycznego i równego uzębienia. Wiele osób obawia się jednak, że licówki mogą zniszczyć naturalne zęby. W Prestige Dent obalamy ten mit oferując tzw. „licówki bez szlifowania”. Gwarantują one natychmiastowy efekt wizualnej poprawy uśmiechu, są trwałe i odporne na przebarwienia, a dzięki cyfrowemu planowaniu można je wykonać w naprawdę bardzo krótkim czasie.

Licówki mikroinwazyjne to doskonałe rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy nie są zadowoleni z tego, jak wyglądają ich naturalne zęby. Stosuje się je do zamknięcia diastemy (przerwa między jedynkami), do powiększenia lub korekty kształtu zębów, a nawet do poprawy koloru uzębienia.

Protetyka Wrocław – jakie są ceny?

W Prestige Dent Wrocław dla każdego pacjenta opracowujemy indywidualny plan leczenia protetycznego. Uwzględnia on również koszty – w każdym przypadku jesteśmy w stanie dopasować metodę i rodzaj prac nie tylko do potrzeb i oczekiwań, ale również możliwości, także finansowych, pacjenta. Umożliwiamy również leczenie protetyczne na raty.

Koszty leczenia uzależnione są od wielu czynników, więc nie sposób określić precyzyjnie kwotę jaką należy zapłacić za uzupełnienia protetyczne. Orientacyjne ceny poszczególnych procedur można znaleźć na naszej stronie internetowej – cennik protetyka Wrocław.

Z uzupełnieniem braków zębowych nie warto zwlekać. Zapraszamy do Prestige Dent wszystkich pacjentów, którzy chcą się przekonać, jak dokładność i wysokie poczucie estetyki naszych lekarzy gwarantują olśniewający efekt i spełniają marzenia.

Protetycy we Wrocławiu

Lekarz dentysta, specjalistka w dziedzinie protetyki stomatologicznej. W Prestige Dent Wrocław zajmuje się odbudową uśmiechów swoich pacjentów. W pracy stosuje różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne. Stale dba o doskonalenie swoich kompetencji i umiejętności – uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach zawodowych.

NorwayGermanEnglish