Chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu

Chirurgia to dziedzina stomatologii, w ramach której przeprowadza się różnego rodzaju inwazyjne zabiegi i operacje jamy ustnej oraz tkanek przyległych. Wielu pacjentów obawia się wizyty u chirurga stomatologa. W Prestige Dent udowadniamy, że zupełnie niepotrzebnie. Zabiegi chirurgiczne mogą przebiegać sprawnie, bezboleśnie i w komfortowej atmosferze.

Z artykułu dowiesz się:

Chirurg stomatolog – kiedy się zgłosić do lekarza?

Do chirurga stomatologa kierowani są zazwyczaj pacjenci, u których stwierdzono konieczność usunięcia zęba, czyli tzw. ekstrakcji. Najbardziej powszechnym tego typu zabiegiem jest wyrywanie ósemek. Należy jednak podkreślić, że chirurgia stomatologiczna to znacznie więcej niż ekstrakcje. Specjalista w tej dziedzinie przygotowuje też pacjenta m.in. do leczenia implantologicznego, dokonując regeneracji kości czy realizując zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej.

Wizyta u chirurga stomatologa to często po prostu konieczność – przeprowadzenie zabiegu jest niezbędne z uwagi na obecny w zębie stan zapalny powodujący przykre dolegliwości. Odkładanie lub zaniechanie wykonania procedur chirurgicznych może być też przeciwskazaniem lub nawet uniemożliwiać kontynuowanie leczenia implantoprotetycznego.

Jakie zabiegi są wykonywane w ramach chirurgii stomatologicznej?

W Prestige Dent Wrocław wykonujemy szereg różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych, począwszy od prostych ekstrakcji, przez procedury periodontologiczne, po skomplikowane prace z zakresu implantologii i implantoprotetyki. Są to m.in.:

 • ekstrakcje proste,
 • ekstrakcje chirurgiczne,
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych,
 • ekstrakcje pozostałości korzeni,
 • resekcje i hemisekcje zębów,
 • zabiegi z zakresu chirurgii tkanek miękkich (np. wycięcie zmian przerostowych, podcięcie wędzidełka),
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej (np. przeszczepy tkanki łącznej, pokrycie recesji dziąsłowych),
 • korekty dziąseł,
 • zabiegi z zakresu regeneracji kości,
 • zabiegi przygotowawcze przed leczeniem implantoprotetycznym (np. podniesienie dna zatoki szczękowej),
 • leczenie implantologiczne,
 • zabiegi usuwania torbieli kości oraz innych zmian.

W naszym wrocławskim centrum korzystamy z dobrodziejstw diagnostyki i szerokiej palety środków farmakologicznych, dzięki czemu nawet skomplikowane ekstrakcje stają się standardowym zabiegiem stomatologicznym.

Czy zabiegi chirurgiczne na zębach bolą?

Panujące wśród pacjentów mity, zwłaszcza związane z koniecznością usunięcia zęba, sprawiają, iż chirurgia jest szczególne delikatną dziedziną stomatologii. W Prestige Dent Wrocław rozwiewamy obawy naszych pacjentów, ponieważ zawsze przeprowadzamy zabiegi w minimalnie inwazyjny i bezbolesny sposób. Stosujemy znieczulenie miejscowe lub inne rodzaje znieczulenia, dopasowane do potrzeb pacjenta. Staramy się, aby procedury nie wiązały się z dyskomfortem i trwały jak najkrócej jest to tylko możliwe. Ważna jest też dla nas szybka rekonwalescencja pacjenta. Jednocześnie przywiązujemy ogromną wagę do dokładności i precyzji leczenia. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zarówno prostych, jak i skomplikowanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Jakie są ceny zabiegów chirurgicznych w stomatologii?

Koszt leczenia chirurgicznego jest uzależniony od stopnia skomplikowania zabiegu i całego procesu. Cenę całości zwiększa również diagnostyka, która jest jednak niezbędna, jeśli pacjent chce mieć gwarancję sprawnego i skutecznego leczenia. W Prestige Dent pacjent może liczyć na przejrzysty przewidywany plan kosztów, który otrzyma od swojego chirurga lub lekarza prowadzącego. Bardzo ważne jest dla nas, aby pacjent czuł się świadomy zarówno tego, jak będzie wyglądało leczenie na poszczególnych etapach, jak i tego, na jakie wydatki powinien się przygotować. Transparentność w tym zakresie to nasza istotna wartość. Chociaż koszt leczenia jest bardzo zindywidualizowany, to orientacyjne ceny wykonania poszczególnych procedur można sprawdzić na naszej stronie – cennik chirurgia stomatologiczna Wrocław.

Chirurgia stomatologiczna nie musi się wiązać z bólem i dyskomfortem. Współczesne metody pozwalają przeprowadzać zabiegi w takich warunkach, że nawet najbardziej nieprzyjemnie brzmiące ekstrakcje nie stanowią już problemu. Wszystkich pacjentów borykających się z dolegliwościami wymagającymi interwencji chirurgicznej zapraszamy do naszego centrum we Wrocławiu.

Chirurdzy stomatolodzy we Wrocławiu

Lekarz stomatolog, obecnie realizujący specjalizację z zakresu chirurgii stomatologicznej. W centrum Prestige Dent we Wrocławiu zajmuje się leczeniem implantologicznym i zabiegami z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Jest promotorem holistycznego podejścia leczniczego, opartego na cyfrowym planowaniu zindywidualizowanego, estetycznego i zdrowego uśmiechu dopasowanego do twarzy pacjenta.

NorwayGermanEnglish