Metamorfozy uśmiechu Wrocław

Prestige Dent Wrocław to centrum stomatologiczne, w którym Pacjenci mogą liczyć nie tylko na kompleksowe leczenie zębów. My odmieniamy życie dzięki metamorfozom uśmiechów! Pomagamy Pacjentom borykającym się z poważnymi brakami zębowymi, a nawet całkowitym bezzębiem. Poprawiamy estetykę uzębienia tak, by powodować nieskrępowany uśmiech. Dowodem na skuteczność naszych działań jest metamorfoza jednego z naszych Pacjentów – Pana Mariusza.

Metamorfoza pana Mariusza

Początek tej historii mógłby opisywać wielu młodych ludzi: w ferworze tysiąca młodzieńczych spraw, zabawy, pochłaniających relacji i wielu zajęć nie było miejsca na to, by dbać o higienę jamy ustnej, czy od czasu do czasu wybrać się do dentysty. To tutaj, od niepozornego braku czasu na szczotkowanie zębów i od uprzedzeń względem stomatologów, powoli i niepostrzeżenie zaczął się rozwijać poważny problem, który miał wpływ na całe życie pana Mariusza.

Od jednego ukruszonego zęba aż na skraj bezzębia

Pierwsza ewidentna oznaka, że z zębami dzieje się coś bardzo niedobrego, pojawiła się, gdy pan Mariusz miał zaledwie kilkanaście lat. To wtedy jeden z jego zębów ukruszył się, a w gabinecie dentystycznym usłyszał, że doszło do zakażenia i pojawiła się torbiel. Niestety nastoletni wówczas Mariusz i tym razem nie przejął się wystarczająco. Przyjął co prawda przepisane przez lekarza tabletki, ale nie mając świadomości przyszłych konsekwencji, nie udał się już na kolejną wizytę. Odkładał ją przez kolejne miesiące i lata. W międzyczasie, gdy kolejne zęby niszczały, kruszyły się i wypadały, jego rysy twarzy ulegały zmianie. Policzki zapadały się, twarz wyglądała na starszą, zmęczoną, o nieładnych proporcjach. W policzkach powstały duże doły.

Dokładnie sześć lat byłem w takim fatalnym stanie. Tak straciłem praktycznie wszystkie zęby – zwierzył się pan Mariusz.

Przez brak zębów miał być tym "złym" rodzicem

Przez wypadanie zębów ucierpiała też pewność siebie pacjenta i relacje, które jak stwierdził, są utrudnione już na starcie przy takiej skazie na wizerunku.

Aparycja z bezzębiem strasznie wygląda, kiedy poznaje się nowych ludzi – podkreślił pan Mariusz.

Dramatyczna sytuacja odwróciła swój bieg dopiero wtedy, kiedy ciężarna żona dorosłego już pana Mariusza stanowczo nalegała na wizytę u dentysty. W obliczu nowego wyzwania, jakim jest rodzicielstwo, nowy uśmiech miał być dużą pomocą. Jeszcze zanim dziecko przyszło na świat, małżeństwo żartowało, że przez braki zębowe to on będzie tym „złym” rodzicem, którym straszy się dziecko, gdy jest niegrzeczne. Choć ze względu na godny podziwu dystans do siebie pan Mariusz potrafił z tej sytuacji nawet żartować, w gruncie rzeczy musiało to być dla niego bardzo bolesne i przykre.

Odwlekał, by uzbierać. Niepotrzebnie

Pacjent, mimo podjęcia stanowczej decyzji o leczeniu, odwlekał w czasie zwrócenie się o pomoc do stomatologa, ponieważ obawiał się, że nie będzie go stać na pokrycie kosztów. Chciał poczekać i zaoszczędzić większą sumę pieniędzy. Okazało się jednak, że niepotrzebnie, a klinika Prestige Dent Medicover Stomatologia znalazła rozwiązanie.

Akurat trafiłem tutaj i powiedziano mi, że nie muszę nic odkładać, bo po prostu będę płacił raty. Byłem więc bardzo zadowolony – skomentował pan Mariusz.

To udogodnienie pozwoliło rozpocząć od razu proces odzyskiwania uśmiechu, a nie było czasu do stracenia, ponieważ zęby były już w dramatycznym stanie. Po fali entuzjazmu i nadziei na nowy uśmiech przyszedł strach i świadomość, że ratowanie uśmiechu wymaga bardzo inwazyjnych kroków.

Po ludzku, ale profesjonalnie

Ja się bałem zabiegu, wyrywania dwudziestu zębów, to znaczy samych korzeni. Oni musieli mi to wszystko naciąć, tak że to był strach – dodał pacjent.

Niepokój i obawy szybko jednak ustąpiły, kiedy pan Mariusz spotkał się ze specjalistą, który miał być jego lekarzem prowadzącym w klinice Prestige Dent. Po dotychczasowych przykrych doświadczeniach z dentystami, gdzie zabrakło podmiotowego traktowania, nawiązania relacji, rozmowy i szczerego zainteresowania ze strony lekarza, pan Mariusz był zaskoczony, w jakiej atmosferze może przebiegać leczenie.

W klinice Prestige Dent pacjent ma jednego lekarza prowadzącego, do którego może zwrócić się ze wszystkimi pytaniami. Ten lekarz nie wykonuje wszystkich procedur związanych z leczeniem, gdyż w naszej Klinice chcemy zapewnić maksymalną jakość, a do tego konieczna jest specjalizacja. Z lekarzem prowadzącym pacjent może otwarcie porozmawiać o każdym etapie leczenia, swoich obawach, wątpliwościach.

Dzięki temu, że pacjenci czują się zaopiekowani i bezpieczni, leczenie może przebiegać bardzo komfortowo. Gabinet stomatologiczny jest miejscem, gdzie miła atmosfera jest nieoceniona. Pacjenci trafiają do specjalistów nierzadko obarczeni bagażem przykrych wspomnień i złych skojarzeń. To ważne zadanie, przed jakim staje lekarz, by te uprzedzenia bezpowrotnie rozwiać.

Tutaj masz kontakt bezpośrednio nawet po zabiegu naprawiania dziury, dostajesz telefon, jakby coś się działo, to doktor jest – wspomniał pacjent.

Co ważne, tworzenie bliskiej relacji z pacjentem i zainteresowanie jego sytuacją nie koliduje w żaden sposób z pełnym profesjonalizmem stomatologów kliniki Prestige Dent. Przed czy po zabiegu, lub nawet przy innej okazji, gdy pacjent tego potrzebuje, specjalista znajduje czas na swobodną pogawędkę. Wtedy chętnie poznaje jego sytuację czy rozwiewa wszelkie wątpliwości lub obawy. Jednak w momencie wykonywania samego zabiegu konieczna jest pełna koncentracja i skupienie, by żadne rozproszenia nie wpłynęły na jakość wykonywanej pracy. 

Metamorfoza uśmiechu odmieniła życie

Właśnie w ten sposób, w połączeniu ludzkiego podejścia, ale i pełnej fachowości i dentystycznego kunsztu, świetni specjaliści Prestige Dent wykonali ogrom pracy nad uśmiechem Pana Mariusza. Przeprowadzone u niego w pierwszej kolejności zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej obejmowały usunięcie pozostawionych w jamie ustnej korzeni zębów. By na fotelu dentystycznym przywrócić stan uzębienia do normy, niezbędne było wszczepienie wielu implantów i leczenie protetyczne. Zdrowy uśmiech pozwoliło uzyskać zastosowanie między innymi koron czy licówek, jednak podstawą nowego wizerunku pana Mariusza była duża praca protetyczna – proteza na implantach. Jej naturalny kolor, symetryczny i atrakcyjny kształt zębów, nie do poznania odmieniły codzienność pana Mariusza. Teraz może z dumą uśmiechać się i bez obaw zawierać nowe znajomości.

To miłe uczucie powiem szczerze, bo ludzie stwierdzili, że moja twarz wygląda inaczej. Spotykam osobę, z którą się przyjaźniłem, a ona tak na mnie patrzy i cisza. Mówię: „Mariusza nie poznajesz?” i słyszę „Mariusz, o Boże!”. Myślę sobie, fajnie się zmieniłem. To taki fajny efekt. Super, jestem bardzo zadowolony – skomentował pan Mariusz.

Z jego nowym uśmiechem zdecydowanie lepiej czują się też najbliżsi. Córka, dla której tata bez zębów miał być postrachem, teraz sama chwali się jego przemianą.

To było przed gwiazdką. Poszedłem do przedszkola i córka mówi do tej kobiety, która się nią zajmuje: „A tata ma nowe zęby, Na śrubki sobie wkręcił” – ze wzruszeniem wspomniał pacjent.

Przykład pana Mariusza to tylko jedna z wielu szczęśliwie kończących się historii o tym, jak stomatologia estetyczna przywraca komfort psychiczny, zdrowie i całkowicie odmienia życie.

NorwayGermanEnglish